انواع زنان


متن پشت جلد کتاب:


راهی باستانی و مطمئن برای کشف تمام ابعاد زنانگی گمشده


نگاه زنان به کار، روابط جنسی، فرزند، همسر و ... یکی نیست. راه کسب احساس رضایت در زندگی هم در زنان یک راه نیست. معجزهی این کتاب در تشخیص الگوهای متفاوت رفتاری در زنان است؛ الگوهایی که به هر زنی با توجه به مختصات روانشناختی‌ای که دارد کمک میکند تا عمیقا درک کند برای رشد و دستیابی به حس رضایت دقیقا سراغ چه کاری باید برود و از چه چیزهایی باید پرهیز کند.

در سی‌دی‌ای که ضمیمه‌ی کار نموده‌ام تلاش کردم که هم به شما کمک کنم تا تیپ شخصیتی خود را بهتر در میان انواع زنانی که در این کتاب مطرح شده، پیدا کنید و هم با نکات کلیدی مورد نیاز برای هر تیپ که باید آن‌ها را بدانید آشنا شوید. بارها هنگام تدریس مفاهیم این کتاب از زنان شنیده‌ام که به عنوان یک زن حس ارزشمندی به خود، قدرت پایان دادن به تردیدها هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم، کسب هویت تازه و در پرتو آن امکان مقتدرانه زیستن (بدون قیاس خود با مردان و زنان دیگر)، و از همه مهمتر کسب احساس رضایت در زندگی و موهبت‌هایی که نصیبشان گردیده است. این کتاب به ده‌ها زبان مختلف ترجمه و بارها تجدید چاپ شده است، که این امر نشان از این دارد که محتوای آن مسیر اطمینان‌بخشی برای زنانی است که می‌خواهند به ابعاد شخصیتی خود مسلط باشند و با شناخت نقاط قوت و ضعف خود، در زندگی حضوری با اعتماد‌‌به‌نفس داشته باشند.

مردان هم در این کتاب نکات فراوانی برای درک بهتر و ارتباط موثر با زنان زندگی‌شان – مادر، خواهر، همسر، همکار و دختر خود – خواهند یافت.

 

ســید ســهیل رضــایی

رئیس هیئت مدیره

بنیــاد فرهنــگ زندگــی


انواع زنانسهیلا نوشت: 

من از مباحث این کتاب خیلی خیلی آموختم و بخشی از آرامش اکنونم و رضایت از خودم رو به خاطر مباحثی که از این کتاب یاد گرفته‌ام دارم. یک درس بزرگ که یونگ به همه‌ی ما می‌دهد این است که ما هر تیپ شخصیتی‌ای که داریم به خودیِ خود خوب هستیم اگر تعادل را حفظ کنیم و می‌توانیم از زندگی‌مان نهایت لذت را ببریم و مفید باشیم. دوستانِ عزیز شما رو دعوت میکنم به خواندنِ این کتاب که خط‌به‌خط‌ِ آن برای شناختِ خود و زنانِ اطرافمان موثر است و زندگی را برای تک‌تکِ ما راحت‌تر می‌کند.

 مشخصات کتاب:

عنوان: انواع زنان

موضوع: زنان—روانشناسی / اساطیر یونانی—روانشناسی / نمونه ازلی

نویسنده: ژان شینودا بولن

مترجم: نیلوفر نواری

ناشر: بنیاد فرهنگ زندگی

سال انتشار: 1396 (چاپ اول)

تعداد صفحات: 500

قیمت: 40000 تومان

 معــــــــــرفی کتاب «انواع مـــردان» اثر ژان شینودا بولـــن