تحلیل رفتار متقابل

پیشگفتار مترجم

عصر حاضر دوران روابط پیچیده انسانی است که در آن تمام پدیده‌های مربوط به کنش‌ها و واکنش‌ها در مسیر فشارزای خاص خود در جریان است. این روابط پرپیچ و خم و درهم آمیخته اگر در روندهای علمی خود قرار نگیرد مشکلات بسیاری بوجود می‌آورند که نه‌تنها این مشکلات اثرات مخربی بر خود شخص دارد بلکه اثرات مهلکی بر سازمان‌ها، نمادها، خانواده‌ها، مدارس و موسسات خواهد داشت.

تحلیل رفتار متقابل نظریه‌ای است که با استفاده از آن می‌توان گام‌های موثری در شناخت و درمان شخصی و رشد روحی روانی برداشت. همچنین این نظریه در بهبود روابط انسانی کاربردهای موثری دارد. این کتاب آخرین یافته‌ها و نظریات دانشمندان طراز اوّل این رشته را معرفی کرده است و روش‌های بسیار پیشرفته و جدیدی در مورد رفتار و تحلیل رفتار متقابل را به گونه‌ای علمی بیان کرده است و نیز با هر نوع توضیح مطالب علمی، تمرین‌های خاص آن مطلب را نیز به‌همراه دارد. این کتاب منبع بسیار مفیدی برای پزشکان، مدیران و مسئولین سازمان‌ها، مدارس، دانشجویان رشته‌های علوم انسانی به‌خصوص روان‌شناسی و علوم‌تربیتی و نیز دانشجویان رشته پزشکی که ابزار اصلی آنها رابطه انسانی است می‌باشد.

 

دیباچه

در این کتاب ما شما را با نظریه و کاربرد تحلیل رفتار متقابل در دنیای امروز آشنا می‌کنیم.

ما مطالب را به گونه‌ای ارائه کرده‌ایم که برای شما مفید باشد، چه شما خودتان به‌تنهایی در حال یادگرفتن تحلیل رفتار متقابل باشید و یا اینکه آن را در دوره‌ای بیاموزید. اگر شما خواننده‌ی مستقلی هستید که برای اولین بار با نظریه‌ی تحلیل رفتار متقابل آشنا می‌شوید، امیدوارم که شیوه‌ی غیررسمی و محاوره‌ای این کتاب را بپسندید. ما برای روشن ساختن نکات این نظریه مثال‌های باز و روشنی را به کار برده‌ایم.

اگر شما این کتاب را به عنوان زمینه‌ای برای گذراندن یک دوره‌ی رسمی 101* تحلیل رفتار متقابل می‌خوانید، تمام سرفصل‌های و عناوین این دوره را در این کتاب خواهید یافت.

کتاب «روش‌های نوین در روانشناسی تحلیل رفتار متقابل» یک کتاب بین‌المللی است و ما امیدواریم که در تمام جهان خوانندگانی داشته باشد.

____________________________________

*101 نام دوره‌ای است که افراد بایستی برای عضو شدن در انجمن بین‌المللی تحلیل رفتار متقابل بگذرانند- مترجم.


مشخصات کتاب:

عنوان: تحلیل رفتار متقابل: روش‌های نوین در روان‌شناسی

موضوع: رفتار متقابل، تحلیل

نویسنده: یان استورات/ ون جونز

مترجم: بهمن دادگستر

ناشر: دایره

سال انتشار: بهار 1395 (چاپ بیست‌وچهارم)

تعداد صفحات: 576

قیمت: 35000 تومان