زندگی برازنده من

یادداشت پشت جلــــــــد:

خانم دکتر پیرسون مدیر آکادمی مدیریت جیمزمک گرگور بِرنز و استاد مطالعات مدیریت در دانشگاه مریلند می‌باشد. وی تاکنون عضویت هیئت‌علمی دانشگاه‌های مطرحی همچون دانشگاه مریلند، دانشگاه کلورادو و دانشگاه جورج‌تاون را در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت نموده و مهارت خود را در به‌کارگیری اصول روانشناسی عمقی در زمینه ایجاد احساس رضایت و لذت از کار و زندگی را برای افراد سازمان‌های بیشماری به اثبات رسانده است. کار‌ل یونگ، جوزف‌کمبل، رابرت‌بلای، شینودا‌بولن و سایر اساتید حوزه‌ی روانشناسی تحلیلی، اطلاعات قابل‌توجهی پیرامون کهن‌الگوها، این داستان‌ها، اسطوره‌ها، نمونه‌ها و نمادهای ناخودآگاه و تاثیرگذار در اختیار ما قرار داده‌اند. اما خانم پیرسون کتاب کار متفاوتی را در این زمینه ارائه کرده است. او شیوه‌ای عمیق، دقیق و کاربردی را به منظور شناخت و به‌کارگیری نیرو‌های دگرگون‌کننده ناخودآگاه معرفی می‌نماید. برخی از نتایج مطالعه کتاب و استفاده از آزمون بیداری قهرمان درون که برای درک عمیق مفاهیم کتاب ارائه شده عبارتند از:


الگوها و نیروهای ناخودآگاهی را که زندگی و امکانات شما را شکل می‌دهند کشف می‌کنید. استعدادهای خفته و شکوفا نشده خود را بیدار و جایگزین فعالیت‌های بی‌معنا و کم‌ارزش می‌نمایید. با توانایی‌های بکارگرفته‌نشده، انگیزه‌دهندگان زندگی و جهت‌های مثبت که باعث دگرگونی‌ در وضعیت کار و زندگی شخصی‌تان می‌شود آشنا می‌شوید. علل و ریشه‌های درگیری‌هایی را که به هر دلیل با افراد در مسیر زندگی دارید کشف می‌کنید. روابط خانوادگی و شغلی خود را بهبود می‌دهید. جایگاه واقعی خود را در زندگی که می‌توانید در آن بیشترین درخشش را داشته باشید، درک و مشخص می‌کنید.بخشی از مقدمه کتاب:

هدف اصلی ما ایجاد نوعی آگاهی و بیداری درونی است تا خواننده کتاب بتواند با استفاده از این اطلاعات مهم درونی، راه شادکامی و موفقیت زندگی خود را ببیند و دنبال کند. بدون این آگاهی، انسان هویت، ارزش‌های باطنی و راه شادکامی و رضایت زندگی خود را نمی‌شناسد و در نوعی بی‌اطلاعی درونی به سر می‌برد.

هدف دوم ما این است که به مردم وسیله‌ای بدهیم که با استفاده از آن بتوانند از خود بپرسند: آیا این همان داستانی است که من (ما) واقعا می‌خواهم زندگی کنم؟ اگر پاسخ این سوال مثبت باشد شما را در ادامه این راه و داستان، در یکی از صور مثبت آن تشویق می‌کنیم. اما اگر پاسخ‌تان منفی است امیدواریم داستان خود را طوری تغییر دهید که هر چه بیشتر اسباب رضایت‌خاطر شما و اشخاصی که زندگی آن‌ها را لمس می‌کنید فراهم شود.

کارول. اس. پیرسون

هیو. کی. مارمشخصـــــات کتاب:

عنوان: زندگی برازنده من، موثرترین راهکارهای تحلیل خویشتن و غنی‌سازی ارتباط با دیگران

موضوع: ارتباطات/ فردیت

نویسنده: کارول. اس. پیرسون/ هیو. کی. مار

مترجم: کاوه نیری

ناشر: بنیاد فرهنگ زندگی

سال انتشار: 1393(چاپ هشتم)

تعداد صفحات: 211

قیمت: 13000 تومان


++ هیچ مطالعه ای به اندازه مطالعه کتابهای روانشناسی برای من لذت بخش نیست. وقتی خودم و همنوعانم رو مطالعه می کنم، واقعا عشق می کنم. :)