محفل فیلسوفان خاموش

یادداشت پشت جلد:

کتاب حاضر مجموعه‌ی نامه‌هایی است که از ژانویه‌ی 1994 تا ژانویه‌ی 1996 میان دختری یازده‌ساله به نام نوراک. و ویتوریو هوسله، استاد فلسفه‌ی دانشگاه اِسن آلمان، رد و بدل شده است. پرسشهای کودکانه‌ی نورا از جمله پیچیده‌ترین مسائل فلسفی است و پروفسور هوسله را وادرا می‌سازد تا در میان این نامه‌ها دست در دست نورای کنجکاو و مبهوت از مسیر هزارتوی فلسفه بگذرد و برای پرسشهای او پاسخ بیابد. این دو در کنار هم محفلی رویایی و زیبا پدید می‌آورند که در آن، فیلسوفان بزرگی از افلاطون تا هانس یوناس درباره‌ی پروردگار، جهان هستی و راه صحیح زندگی سخن می‌گویند و به بحث می‌نشینند. این نامه‌نگاری‌های عجیب و غیرمعمول، در نهایت مجموعه‌ای را فراهم می‌آورد که در نوع خود نوشته‌ای مقدماتی درباره‌ی فلسفه به حساب می‌آید و ذهن افراد کنجکاو را به خود مشغول می‌سازد.

پروفسور ویتوریو هوسله به سال 1960 متولد شده و در دانشگاه اسن به تدریس فلسفه اشتغال دارد. تاکنون از وی کتابهای متعددی به چاپ رسیده است: بحران عصر حاضر و مسئولیت فلسفه (1997)؛ فلسفه‌ی بحران محیط‌زیست (1994)؛ تاریخ فلسفه و ایده‌آلیسم عینی (1996)؛ فلسفه‌ی عملی در جهانی نو (1995)؛ اخلاق و سیاست، مبانی اخلاق سیاسی در قرن بیست و یکم (1997)؛ و با همکاری کلاوس لایزینگر (گردآورندگان): رشد و توسعه‌ با چهره‌‌ای انسانی، گفتگوی جهان سوم و جهان اول (1995).


    
   سهیلا نوشت: 
 من که از مطالعه این رمان بسیار لذت بردم و آموختم. این دست رمانها بابِ طبع  خیلیها نیست. آنها  که به فلسفه و گفتمان علاقه دارند آن را بخوانند. اگر با «دنیای  سوفی» حال کرده اید با  این کتاب هم حال خواهید فرمود! :)


مشخصات کتاب:

عنوان: محفل فیلسوفان خاموش

نویسنده: نوراک./ ویتوریو هوسله

مترجم: کوروش صفوی

ناشر: هرمس

سال انتشار: 1390(چاپ دوم)

تعداد صفحات: 280

قیمت: 4800 تومان