منطقی بودن


درباره نویسنده:

دی. کیو. مک‌اینرنی که متولد مینِسوتا است، استاد فلسفه و منطق مدرسۀ علوم دینی گوادالوپ است و پیش از این نیز چندین دهه برای دانشجویان مدرسۀ عالی «نوتردام»، دانشگاه «کنتاکی» منطق تدریس کرده است. وی کتابی در باب «توماس مِرتون» و سه کتاب درسی در زمینۀ فلسفه نوشته است. پروفسور مک‌اینرنی در شهر لینکلن ایالت نِبراسکا زندگی می‌کند.


متن پشتِ جلـــــد:

«منطق» به تفکر روشن و مؤثر مربوط می‌شود. هم یک علم است و هم یک هنر. این کتاب قصد دارد خوانندگان را با مقدمات این علم و مهارت‌های پایۀ مربوط به این هنر آشنا سازد.

منطقی بودن موجب می‌شود ما نسبت به زبان و توانایـی در کاربرد مؤثر آن حساس‌تر باشیم، برای آن که منطق و زبان از یکدیگر جداناشدنی‌اند. این امر همچنین باعث می‌شود همواره به واقعی بودن جهانی که در آن زندگی می‌کنیم توجه بیشتری داشته باشیم؛ برای آن‌که منطق به واقعیت مربوط می‌شود. در نهایت، منطقی بودن موجب می‌شود در باب فهم کیفیت پیوند واقعیت‌های موجود در جهان با آنچه ما واقعیت می‌پنداریم، از آگاهی و هوشیاری قابل توجهی برخوردار باشیم، برای آن‌که منطق به حقیقت و درستی مربوط می‌شود.

«منطقی بودن» در پنج بخش تنظیم شده است و مرحله به مرحله ذهن را با منطق آشنا کرده، اصول و قواعد را توضیح می‌دهد، وارد قلمرو منطق می‌شود و در نهایت به اشکال تفکر غیر منطقی می‌پردازد.


مشخصات کتاب:

عنوان: منطقی بودن: راهنمایی برای خوب اندیشیدن

موضوع: منطق، استدلال، اندیشه و تفکر

نویسنده: دی. کیو. مک‌اینرنی

مترجم: دکتر رحیم کوشش

ناشر: سبزان

سال انتشار: 1395 (چاپ اول)

تعداد صفحات: 152

قیمت: 11000 تومان