کشف حکمت اتفاقات


متن پشت جلد کتاب:


هیچ چیز تصادفی نیست. وقتی شما خواندن این کتاب را به پایان رساندید متوجه می‌شوید از کنار هیچ رویدادی نباید ساده گذشت.

در پس رویدادهایی که ما آن را ساده می‌انگاریم و آن را خوب و بد ارزیابی می‌کنیم و آدم‌هایی که در زندگی ما ورود می‌کنند حکمتی عظیم که خارج از تصور ماست نهفته است.

این کتاب، با زبانی کاملا ساده و کاربردی و با ذکر داستان‌هایی واقعی در فضاهای عاشقانه، محیط کار و ... به شما می‌گوید که چگونه به کشف حکمت اتفاقات زندگی‌تان بپردازید.

 


بخشی از سخن ناشر (سهیل رضایی) :


پدیده همزمانی را کارل گوستاو یونگ وارد ادبیات روان‌شناسی کرد. او در یکی از جلسات مشاوه‌اش در حال شنیدن خواب یکی از مراجعانش بود که وی اشاره به نوعی سوسک طلایی‌رنگ می‌کند که در خوابش آن را دیده است و سعی دارد شکل و شمایل آن را برای یونگ توضیح دهد و در همین حین یونگ صدای ظریفی را در کنار پنجره‌اش می‌شوند و نگاه خود را به آن سمت برمی‌گرداند و سوسکی را می‌بیند که تقلا می‌کند به داخل بیاید. به مراجع اشاره می‌کند و می‌گوید: «این شکلی بود؟» و مراجع با بهت جواب می‌دهد: «دقیقا همین سوسک بود!»

این تجربه یونگ برای شروع ادراک همزمانی است ولی برای شرح آن نیاز به تجارب و تبین بیشتری است که این کتاب به یقین اثری فاخر در این حوزه است؛ چون شما را به درک جالبی از اثر همزمانی در انتخاب شغل، ازدواج و سایر موضوعات بنیادی زندگی رهنمون می‌سازد، و پرده‌ای را از مقابل دیدگان ما کنار می‌زند که حداقل سود آن بیداری است که در طول زندگی روزمره سخت می‌توانیم آن را پیدا کنیم، و نیازمند آن هستیم که با دقت و هوشیاری بیشتر به رخدادهای زندگی‌مان نظر بیاندازیم.

 


مشخصات کتاب:


عنوان: کشف حکمت اتفاقات: همزمانی و ماجراهای زندگی ما

موضوع: همزمانی - جنبه‌های روانی

نویسنده: رابرت اچ.هوپک

مترجم: ساره سرگلزایی

ناشر: بنیاد فرهنگ زندگی

سال انتشار: 1396 (چاپ چهارم)

تعداد صفحات: 258

قیمت: 27000 تومان